مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک اعلام کرد؛

خدمات ویژه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک به شرکت کنندگان در « نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید»

خدمات ویژه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک به شرکت کنندگان در « نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید»

مدیرعامل و رییس هیات مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک برگزاری نمایشگاه « فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» را جدی ترین اقدام عملی و مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید می داند و از همه صاحبان صنایع کوچک تقاضا می کند تا با مشارکت و بازدید از این نمایشگاه، در شکل دهی به « نهضت ساخت داخل» سهیم شوند.

به گزارش شاتا، محمد حسین مقیسه با تأکید بر این موضوع افزود: در نخستین نمایشگاه « فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید » که با هدف معرفی و شناسایی نیازهای صنایع کشور در زمینه خودرو و قطعات، صنایع معدنی(فلزی-غیرفلزی)، لوازم خانگی، صنایع دریایی، نفت، گاز و پتروشیمی و مخابرات از روز پنج شنبه ۲۷ تیرماه امسال به مدت چهار روز در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌ شود، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، خدمات ویژه‌ای به واحدهای تولیدی کوچک که قصد مشارکت در این نمایشگاه و یا کمک به داخلی سازی کالاها و قطعات صنعتی دارند، ارایه خواهد کرد.

وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه « فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید » به ابتکار و پیشنهاد دکتر رحمانی، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت جدی ترین اقدام عملی و مهم برای تحقق دیدگاهها و رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و تامین نیازهای صنعتی و فرصتی بی نظیر برای بروز و ظهور استعدادهای تولیدی کشور است.

مدیرعامل و رییس هیات مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: از همه تولیدکنندگان و صنعتگران بویژه صاحبان صنایع کوچک تقاضا می کند تا با مشارکت و بازدید از این نمایشگاه، در شکل دهی به این « نهضت ساخت داخل » سهیم شوند.

مقیسه با تاکید بر استراتژی «نیاز محور» بودنِ این نمایشگاه با هدف تامین داخلی قطعات و کالاهای وارداتی، تصریح کرد: به عنوان یکی از شرکت های وزارت صنعت، معدن و تجارت و در نقش یکی از ارکان تسهیل گر چرخه تولید کشور، ضمن حضور و مشارکت موثر در نمایشگاه «فرصت های ساخت داخل»، تمامی ظرفیت خود را جهت رونق تولید و گسترش این پویش ملی به کار خواهیم گرفت.

وی با تشریح اهم حمایت ها و خدمات ویژه صندوق برای تولید کنندگان کوچک، که تصمیم دارند در نمایشگاه« «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» » مشارکت کنند، گفت: صدور انواع ضمانت‌نامه‌های پیمانکاری از جمله ضمانت‌نامه‌های شرکت در مزایده/مناقصه، پیش‌پرداخت و حسن انجام کار تا مبلغ ۵ میلیارد ریال، صرفا با اعتبار سنجی و اخذ چک و سفته با تعهد شرکت و مدیران آن و صدور ضمانت ‌نامه اعتباری به منظور ارائه به نظام بانکی جهت تامین مالی (بعنوان وثیقه) تا مبلغ ۵ میلیارد ریال، صرفا با اعتبار سنجی و اخذ چک و سفته با تعهد شرکت و مدیران و دو ضامن از جمله این خدمات است.

مدیرعامل و رییس هیات مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اضافه کرد: اعمال تخفیف کارمزد به میزان ۵۰ درصد برای ضمانت‌نامه‌های پیمانکاری به شرح بند ۱ از دیگر این موارد است.

مقیسه ادامه داد: برای مبالغ بالاتر از ۵ میلیارد ریال در هر دو بخش فوق، محل اجرای طرح بعنوان وثیقه مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

وی در پایان تصریح کرد: تمامی ضمانت‌نامه‌های فوق الذکر مورد درخواست در این طرح حداکثر ۱۰ روز کاری و پس از ثبت نام و تکمیل مدارک وارائه چک و سفته و ضامنین صادر خواهد شد.